Wyszukiwarka
Dramat Chelsea - 13 kontuzjowanych piłkarzy
Dodał Administrator,
Statystycy wyliczyli, że w składzie z Terrym "The Blues" traci jedną bramkę na dwa mecze ligowe. Bez niego zaś jednego gola na jedno spotkanie. To nie koniec zmartwień Mourinho.

26-letni Terry skręcił kolano na jednym z ostatnich treningów przed niedzielnym prestiżowym meczem o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem United na Wembley. Chelsea przegrała to spotkanie po serii karnych 0:3 (po 90 minutach był remis 1:1). Z powodu kontuzji Terry nie wystąpi 22 sierpnia w towarzyskim meczu z Niemcami. Pod znakiem zapytania stoi także jego gra w eliminacjach Euro 2008 z Izraelem (8 września) i Rosją (cztery dni później).

Statystycy wyliczyli, że w składzie z Terrym "The Blues" traci jedną bramkę na dwa mecze ligowe. Bez niego zaś jednego gola na jedno spotkanie. To nie koniec zmartwień Mourinho. Kontuzje leczą też Didier Drogba, Andrij Szewczenko, Arjen Robben, Michael Ballack, Paolo Ferreira, Wayne Bridge, Salomon Kalou i Claude Makelele. Mało tego, w otwarcia sezonu przeciwko Birmingham w przyszłą niedzielę może zabraknąć kolejnych czterech piłkarzy, którzy doznali urazów w meczu o Tarczę Wspólnoty - Petr Cech, Glen Johnson, Shaun Wright-Phillips i Florent Malouda, który zdobył gola. Wszyscy nadawali się do zmiany już w przerwie meczu, ale Mourinho nie miał ich kim zastąpić. - Po raz pierwszy w karierze musiałem wystawić drużynę bez napastnika - narzekał po meczu. Według angielskich mediów, choć w drodze z PSV jest już obrońca reprezentacji Brazylii Alex, Mourinho rozważa dalsze wzmocnienia defensywy. I pomocy, choć Ballack zadeklarował w poniedziałek, że nie interesuje go transfer do Realu Madryt.