Wyszukiwarka
Kraków bez barier
Dodał Administrator,
Trwa konkurs „Kraków bez barier”, którego celem jest wyróżnienie najlepiej dostosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych budynków oraz przestrzeni publicznej w mieście.


W konkursie może wziąć udział każda osoba lub instytucja, która do 20 października br. prześle do Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji zgłoszenie zawierające nazwę, adres, opis oraz fotografię obiektu lub przestrzeni publicznej.
W ramach konkursu zostaną przyznane nagrody w czterech kategoriach: obiekt użyteczności publicznej, obiekt mieszkalny, obiekt zabytkowy oraz przestrzeń publiczna Krakowa. Zdobywcy nagród głównych oraz Grand Prix otrzymają prawo do używania logo „Kraków Bez Barier” przez okres 1 roku, prawo do wmurowania tablicy okolicznościowej, a także uhonorowani zostaną dyplomem. Ponadto osoby lub instytucje, które prześlą najlepiej wykonane zgłoszenia, otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.
Zgłoszenie uwzględniające imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz telefon kontaktowy można składać osobiście lub przesłać na adres:
Centrum Integracja w Krakowie
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
ul. Piłsudskiego 6 (w oficynie), 31-109 Kraków
z dopiskiem „Kraków bez barier”
W Jury zasiadają: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych, Główny Plastyk Miasta Krakowa, Główny Architekt Miasta Krakowa, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Miejski Konserwator Zabytków, Przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.krakow.pl i na stronie www.niepelnosprawni.pl
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Urząd Miasta Krakowa.
Ogólnopolska kampania „Polska bez barier” rozpoczęła się w 1994 roku. Kraków to drugie po Warszawie miasto, w którym organizowany jest konkurs.
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji to organizacja pozarządowa, która istnieje od 1995 roku. Stowarzyszenie prowadzi liczne kampanie społeczne (m.in.: „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Kampania Parkingowa”, „Sprawni w pracy”), w 2003 roku było inicjatorem obchodów Roku Osób Niepełnosprawnych w Polsce, od 13 lat wydaje magazyn „Integracja”, dodatek do magazynu „Praca”, prowadzi Centra Integracja w Polsce, portal www.niepelnosprawni.pl i infolinię „Sprawni w pracy”. (MW)

Więcej na krakow.pl







WARTO PRZECZYTAĆ
  • Motoryczność człowieka Rozwój motoryczny człowieka uzależniony jest od pewnych, zmieniających się z wiekiem cech, jak wytrzymałość, czy elastyczność tkanki kostnej
  • Budżetowanie w banku Budżetowanie inwestycji wymaga rozstrzygnięcia, który z długofalowych projektów należy podjąć oraz jak go sfinansować
  • Układ krążenia Układ krążenia możemy porównać do systemu wodociągowego albo układu transportującego wodę i substancje odżywcze w drzewie. Substancją transportową jest w organizmie ludzkim krew
  • Kodowanie przekazywanej informacji w systemie GSM Wszyscy operatorzy systemów cyfrowej telefonii GSM w opisach swoich usług deklarują całkowitą poufność przesyłanych za ich pośrednictwem informacji
NEWSY
  • VII Ogólnopolskiego Seminarium Pośredników w Obrocie Nieruchomościami „WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO POLSKIEGO POŚREDNICTWA”
  • Kofeina może korzystnie wpływać na kobiecą pamięć Kofeina zawarta w kawie może chronić zdolności pamięciowe u starszych kobiet - wynika z najnowszych francuskich badań, o których informuje pismo "Neurology".
  • Akademia Nauk ponownie broni teorii ewolucji W specjalnym raporcie członkowie Akademii oświadczyli, że żadne inne teorie dotyczące powstania i rozwoju wszechświata nie powinny być nauczane w szkołach na lekcjach przyrody.
Copyright © 2007-2009seoteka
"));