Wyszukiwarka
Nauczyciele szkolą się, żeby uczyć chemii lepiej i atrakcyjniej
Dodał Administrator,
„Zrozumieć chemię” – już po raz czwarty spotkają się nauczyciele chemii ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjach województwa pomorskiego, aby debatować nad tym, jak zarażać uczniów


swoją pasją chemiczną, czynić lekcje coraz bardziej atrakcyjne. Konferencja odbędzie się 5 czerwca 2007, we wtorek. Przedpołudniową sesję zaplanowano w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, a popołudniową na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej.
Jak dowiadujemy się od dr Jolanty Sawickiej, konsultanta chemii Centrum Edukacji Nauczycieli, współorganizatora konferencji, dotąd uczestnictwo w konferencji potwierdziło osiemdziesięciu pięciu nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych całego województwa pomorskiego.
Prof. Aleksander Kołodziejczyk, kierownik studium doktoranckiego na Wydziale Chemicznym PG, którego wstępem zostały opatrzone materiały konferencyjne, podkreśla wagę doświadczenia, zarówno w kontekście kształcenia nauczycieli, jak i nauczania w szkole dzieci.
– Do zrozumienia chemii potrzebne są zarówno podstawy teoretyczne, jak i doświadczenia zdobyte w praktyce – nie ma wątpliwości prof. Aleksander Kołodziejczyk. – Studenci chemii po wysłuchaniu wykładów nawet u najwybitniejszych przedstawicieli tej nauki, na przykład samych laureatów nagrody Nobla, po zaliczeniu ćwiczeń audytoryjnych u najbardziej wymagających asystentów i po zdaniu wymaganych programem egzaminów na ocenę celującą, nie staną się prawdziwymi chemikami, dopóki nie poznają zapachu najpopularniejszych odczynników, nie przeprowadzą samodzielnie analizy na zawartość kationów i anionów, nie zrobią pomiaru pH, nie oznaczą podstawowych właściwości fizykochemicznych substancji i nie dokonają syntezy kilku, nawet prostych związków chemicznych.
Organizatorami konferencji są Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Polskie Towarzystwo Chemiczne Oddział Gdańsk oraz Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. Honorowy patronat nad konferencją objął JM Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń.

Więcej na kajet.pl







WARTO PRZECZYTAĆ
  • Gromadzenie informacji w szpitalu Sposoby zapisu i gromadzenia informacji, analizy bieżącej działalności szpitalnej, w tym apteki szpitalnej i stacji krwiodawstwa.
  • GPRS Pakietowa transmisja danych szybko zdobyła sobie uznanie wśród użytkowników telefonii komórkowej. Na sukces usługi GPRS wpłynęło kilka czynników: po koszt rozbudowy sieci o obsługę protokołu GPRS
  • GPS segment satelitarny Satelity są rozmieszczone na sześciu orbitach (cztery satelity na każdej), co pozwala na odbiór sygnału od pięciu do dwunastu satelitów z każdego punktu globu.
  • Telewizor Sony KDL-52X3500 52-calowy telewizor LCD Full HD Sony BRAVIA X3500 wyposażony w technologię optymalizacji obrazu BRAVIA ENGINE PRO, zapewniającą żywe kolory technologię Live Colour Creation,
NEWSY
  • Trzy mln turystów przyjechało w lipcu w Tatry Dobra pogoda w lipcu sprawiła, że polskie Tatry odwiedziła rekordowa liczba turystów. Granice Tatrzańskiego Parku Narodowego przekroczyło w tym czasie ponad pół miliona osób.
  • ZWYCIĘŻA NAJSZYBSZY FIN W EKIPIE FORDA Ekipa Castrol-Ford po prostu zdominowała pierwszy dzień rajdu z Hirvonenem, który zwyciężał poszczególne odcinki i prowadził od samego startu oraz Grönholmem, trzymającym się zaraz na drugiej
  • Świetlana przyszłość energii słonecznej Stany Zjednoczone w kwestiach energetyki, w przeważającym stopniu, uzależnione są od importowanych nieodnawialnych źródeł energii takich jak ropa i gaz. W świeżo opublikowanym raporcie
Copyright © 2007-2009seoteka