Wyszukiwarka
Nauczyciele szkolą się, żeby uczyć chemii lepiej i atrakcyjniej
Dodał Administrator,
„Zrozumieć chemię” – już po raz czwarty spotkają się nauczyciele chemii ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjach województwa pomorskiego, aby debatować nad tym, jak zarażać uczniów


swoją pasją chemiczną, czynić lekcje coraz bardziej atrakcyjne. Konferencja odbędzie się 5 czerwca 2007, we wtorek. Przedpołudniową sesję zaplanowano w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, a popołudniową na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej.
Jak dowiadujemy się od dr Jolanty Sawickiej, konsultanta chemii Centrum Edukacji Nauczycieli, współorganizatora konferencji, dotąd uczestnictwo w konferencji potwierdziło osiemdziesięciu pięciu nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych całego województwa pomorskiego.
Prof. Aleksander Kołodziejczyk, kierownik studium doktoranckiego na Wydziale Chemicznym PG, którego wstępem zostały opatrzone materiały konferencyjne, podkreśla wagę doświadczenia, zarówno w kontekście kształcenia nauczycieli, jak i nauczania w szkole dzieci.
– Do zrozumienia chemii potrzebne są zarówno podstawy teoretyczne, jak i doświadczenia zdobyte w praktyce – nie ma wątpliwości prof. Aleksander Kołodziejczyk. – Studenci chemii po wysłuchaniu wykładów nawet u najwybitniejszych przedstawicieli tej nauki, na przykład samych laureatów nagrody Nobla, po zaliczeniu ćwiczeń audytoryjnych u najbardziej wymagających asystentów i po zdaniu wymaganych programem egzaminów na ocenę celującą, nie staną się prawdziwymi chemikami, dopóki nie poznają zapachu najpopularniejszych odczynników, nie przeprowadzą samodzielnie analizy na zawartość kationów i anionów, nie zrobią pomiaru pH, nie oznaczą podstawowych właściwości fizykochemicznych substancji i nie dokonają syntezy kilku, nawet prostych związków chemicznych.
Organizatorami konferencji są Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Polskie Towarzystwo Chemiczne Oddział Gdańsk oraz Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. Honorowy patronat nad konferencją objął JM Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń.

Więcej na kajet.pl







WARTO PRZECZYTAĆ
  • Składniki kultury Kultura to złożona całość obejmująca wiedzę, wierzenia, sztukę, moralność, prawa, obyczaje oraz inne umiejętności nabywane przez człowieka jako członka społeczeństwa
  • Ewolucja systemów komórkowych Telefonia 2G w 1995r. otrzymała usprawnienia, tj. transmisja telefaksowa, interfejs komputerowy, usługi telekonferencyjne, czy identyfikacja abonenta za pomocą karty SIM.
  • Włochy Półwysep Apeniński wrzyna się swym „kozaczym” konturem w basen morza śródziemnego, którego naturalne granice wybrzeży jak sięgnąć wzrokiem powlekane są lazurową wodą słonego morza
  • Kabaret olgi Lipińskiej Kabaret Olgi Lipińskiej od 1970 roku miał 180 wydań. Żaden inny program tego typu nie gościł tak długo na antenie. Pod różnymi nazwami, z udziałem całej plejady znakomitych aktorów.
NEWSY
  • Bydgoski Festiwal Muzyczny Bydgoski Festiwal Muzyczny, organizowany w 125. rocznicę urodzin i 70-lecie śmierci Artysty, W tym roku Festiwal odbędzie się pod hasłem: Karol Szymanowski i mistrzowie muzyki XX wieku.
  • Kobiety po 40-tce piją więcej alkoholu niż młodsze panie Kobiety po 40-tce częściej piją wieczorami potencjalnie szkodliwe ilości alkoholu niż ich młodsze koleżanki - ustalili naukowcy brytyjscy. Badacze z Cardiff University analizowali nawyki związane
  • Rosyjskie i Polskie skarby na liście Unesco Lista Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO to rejestr najwybitniejszych zabytków - zespołów i miejsc zabytkowych, pomników przyrody i obszarów chronionych
Copyright © 2007-2009seoteka
"));