Wyszukiwarka
Kierunek Europa
Dodał Administrator,
Światowa turystyka ma się dobrze. W porównaniu z egzotycznymi zakątkami, Europa pozostaje wartością trwałą i ulubionym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych Europejczyków.


Sektor turystyki w Europie nie może narzekać. W 2006 r. stary kontynent odwiedziło 458 mln turystów (wszystkie narodowości razem wzięte), co stanowiło nie mniej niż 54,4 proc. wszystkich podróży odbytych w skali światowej.
Każdy turysta przyzna, że podróże po Europie są niekończącą się przygodą, zwłaszcza dla Europejczyków, którzy w najbliższe wakacje mają stanowić 80 proc. turystów. Sytuacja ta nie jest nowością: w 2005 r. niemal 88 proc. osobodób w placówkach noclegowych stanowiły rezerwacje turystów z Unii Europejskiej.
Wśród lubiących podróże Europejczyków rekordy w wakacyjnych wyprawach biją bezspornie Niemcy i Brytyjczycy, niezależnie od tego czy chodzi o podróże wewnątrz UE czy poza jej granicami.
Zarówno w 2005 r., jak i w 2006 r. najbardziej popularnym miejscem dłuższego wypoczynku, tak dla turystów z Europy, jak i spoza jej granic, była Hiszpania. Zaraz za nią plasowały się Włochy i Francja.
Na wakacjach Europejczycy chcą przede wszystkim wypocząć, jednak być może w tym roku zapragną spróbować czegoś nowego, np. udać się do Sibiu (Rumunia), pierwszego miasta Europy wschodniej, które w tym roku wraz z Luksemburgiem ogłoszono europejską stolicą kultury. A może będą woleli doświadczyć słońca w południe w Laponii, uroków Dunaju lub śródziemnomorskiego „art de vivre”.







WARTO PRZECZYTAĆ
NEWSY
  • Nauczyciele wobec technologii informacyjnej i e-edukacji W tegorocznej, dziesiątej już edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Informatyczne Przygotowanie Nauczycieli, która odbyła się w dniach 19-20 IV 2007 roku w Akademii Pedagogicznej w Krakowie
  • Pieniądze chińskie w NBP Prawie 500 sztuk monet i banknotów chińskich, magiczny chiński miecz z monet, tzw. płacidła (czyli przedmioty, których używali Chińczycy zamiast pieniędzy), a także przedmioty
  • Kara za niewykonywanie RUO Prezes UKE ukarał TP za niewykonywanie oferty określającej ramowe warunki umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej i związanych z nim udogodnień.
Copyright © 2007-2009seoteka