Wyszukiwarka
Gromadzenie informacji w szpitalu
Dodał admin, 2008-02-13 Autor / Opracowanie: Paweł Kruk, Wanda Rydlewska
Sposoby zapisu i gromadzenia informacji, analizy bieżącej działalności szpitalnej, w tym apteki szpitalnej i stacji krwiodawstwa.

1  2  3    >

Dokumentacja na kartkach oraz w aplikacjach do tego przeznaczonych.
Sposoby zapisu i gromadzenia informacji są różne w różnych szpitalach.
Istnieje komputerowy system gromadzenia informacji i zarządzania szpitalem – Eskulap, programy firmy KAM SOFT, QBS itd.

SZPITAL
Dane gromadzone są w Izbie Przyjęć i na oddziale, następnie przekazywane są do RUM-Rejestru Usług Medycznych.

1. Izba przyjęć

Dane pacjenta zapisywane są do jednej z 3 ksiąg – Księgi Głównej Przyjęć i Wypisów, Księgi Odmów i Porad Ambulatoryjnych, lub Księgi Oczekujących.
• Jeśli pacjent zostaje przyjęty do szpitala wpisywany jest do Księgi Głównej Przyjęć i Wypisów. Oprócz danych podstawowych należy tam wprowadzić dane przyjęciowe. Wprowadza się kod oddziału na który pacjent zostaje przyjęty.
• Jeśli pacjent otrzyma odmowę przyjęcia na oddział lub/i poradę ambulatoryjną zostaje zapisany do Księgi Oczekujących i Porad Ambulatoryjnych. Oprócz danych podstawowych wpisuje się dane ambulatoryjne oraz powód odmowy.
• Jeśli pacjent nie został przyjęty do szpitala a wymaga leczenia i jest przeznaczony do przyjęcia w innym terminie wpisywany jest do Księgi Oczekujących.
• Jeśli przy szpitalu występuje poradnia dane tam zebrane są zapisywane do Księgi Poradnianej.

• Po przyjęciu na oddział pacjent wpisywany jest do Księgi Oddziałowej;

a) Założenie historii choroby:

- nr księgi głównej –wykorzystywany potem przez Ruch Chorych
- nr księgi oddziału

Wprowadzanie danych osobowych pacjenta, informacji o skierowaniu, PESEL, adres, lekarzu kierujący, itd.

Dodatkowo przy każdej Historii Choroby jest załączane:
• Karta statystyczna szpitala ogólnego

Numer w Księdze Głównej, Data wystawienia skierowania, Data przyjęcia do szpitala, Data wypisu ze szpitala (podaje się też godzinę), Tryb wypisu ze szpitala (skierowanie dalej na leczenie, zgon, wypisanie na żądanie, zakończenie procesu terapeutycznego).
Z tyłu:
Dane oddziału, na jakim się znajduje pacjent, choroby zasadnicze, współistniejące, zabiegi operacyjne (wszystko z kodem ICD-10).


1  2  3    >






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Segregacja odpadów Produkujemy coraz więcej odpadów. Jest to cywilizacyjny uboczny aspekt naszego życia. Musimy mądrze i rozsądnie z tym problemem sobie poradzić, aby nie powodować degradacji naszego środowiska.
  • Hodowla strusi Pierwsze próby hodowania strusi podjęto pod koniec XIX wieku w ogrodzie zoologicznym w Marsylii. Do Niemiec sprowadził te ptaki Karl Hagenbeck - podróżnik, właściciel wielkiej cyrkowej menażerii
  • Monnari Marka Monnari istnieje na polskim rynku od 1988 roku, kiedy to powstała spółka cywilna o tej samej nazwie. W kwietniu 2000 roku spółka przekształciła się w spółkę akcyjną Monnari Trade S.A
  • Kataklizmy Kataklizm- a co to takiego ? Słowo to pochodzi od greckiego kataklysmós, co znaczy powódź, potop.
NEWSY
  • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie 2007 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie - najstarszy w Polsce i jeden z najstarszych tego typu festiwali na świecie, który już na stałe wpisał się w kalendarz międzynarodowych imprez.
  • Ferguson może odetchnąć Ostatnie dwa ligowe mecze między Chelsea a Manchesterem United kończyły się remisami. Do rozstrzygnięcia finału Pucharu Anglii potrzebowano dogrywki, a wczoraj Tarczę Wspólnoty MU wygrał
  • Mitsubishi Concept-cX Siedemdziesiąt lat doświadczeń koncernu Mitsubishi Motors Corporation w opracowywaniu systemów napędu na 4 koła, daje niespotykane korzyści w zakresie aktywnego bezpieczeństwa na drodze.
Copyright © 2007-2009seoteka